Grupa Misyjna

Spotkanie misyjne z s. Renatą Juszczyk

i o. Władysławem Dybasiem

pracującym w Togo (4.08.2016 r.)

{gallery}spotkaniemisyjne2016{/gallery}

Grupa Misyjna działająca przy parafii

pw. Chrystusa Króla w Jaśle

g1.jpg - 1.19 Mb g2.jpg - 1.20 Mb g3.jpg - 1.19 Mb g4.jpg - 1.19 Mb

Jubileusz 25- lecia Kapłaństwa o. Władysława Dybasia SVD pochodzącego z naszej parafii, a obecnie pracującego na misjach w Togo. (30 czerwca 2013r.

{gallery}ojciecdybas{/gallery}

Adopcja serca (14.08.2014r.)

Koło Misyjne naszej parafii przyłączyło się do dzieła misyjnego "Adopcja serca". Dzieło to obejmuje dzieci uczęszczające do katolickiej szkoły na misji Nguelemendouka i Betare-Oya w Kamerunie, umożliwiając im edukację i lepszy start w życiu. Tylko 50% kameruńskich dzieci ma dostęp do tego dobrodziejstwa jakim jest nauka w szkole. Duchowej i materialnej trosce naszego Koła Misyjnego powierzono chłopca Gaba Mbele Fidele. Szkołę tę prowadzą Siostry Misjonarki ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła (Michalitki).

{gallery}adopcjaserca{/gallery}

Koło Misyjne przekazało ornat ks. abp Mieczysławowi Mokrzyckiemu, metropolicie Lwowskiemu, który gościł w naszej parafii 29.10.2014r. wprowadzając do naszego kościoła Relikwie św. Jana Pawła II.

{gallery}RelikwieJP2014{/gallery}