KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

„Zasadniczym celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.” (Statut KSM, par. 130)

KSM zrzesza młodych ludzi, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”

Działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle

Odział KSM przy naszej parafii działa już od 1999 roku. Wtedy właśnie, 16 listopada odbyło się założycielskie walne zebranie oraz wybory do kierownictwa naszego oddziału. W ich wyniku pierwszym prezesem została Anna Samborska.

KSM od samego początku swojej działalności angażował się w życie parafii organizując m.in. czuwania, czy dekorując Kościół z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

Członkowie naszego oddziału chętnie uczestniczą w zawodach sportowych czy turnusach formacyjnych organizowanych przez Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Diecezji Rzeszowskiej. Wspólnie z innymi grupami działającymi w parafii organizujemy coroczną wycieczkę w ciekawe miejsca.

Obecnie do KSM należą:

Dawid Bochenek, Kinga Chudy, Weronika Cieciora, Julia Czajka, Sandra Gajda, Weronika Grzebień, Weronika Juszczyk, Sylwia Kawalec, Konrad Krajewski, Katarzyna Majewska, Mateusz Miśkowicz, Urszula Piękoś, Angelika Samborska, Maria Szeląg, Dominika Tusińska, Dominika Wojdyła,  Anna Zdebska.

Obecnie księdzem asystentem jest ks. Krzysztof Kalamaszek.

Spotkania KSM-u odbywają się co drugi piątek miesiąca.

Zapraszamy chętnych... !

Triduum Paschalne 2018